کولر گازی

             

نمایندگی تعمیر وسرویس کولرگازی درتهران.

تعمیر کولرگازی یکی از پر اهمیت ترین کار می‌باشد برای افرادی که کولر گازی دارند.اگر درتهران زندکی میکند وکولر گازی شما دچار مشکلاتی ازجمله: شامل روشن نشدن و از کار افتادن فنّ کولر، یخ زدن لوله‌ها، از کار افتادن مدارهای الکتریکی کولر و کاهش سرمایش شده است ،ونیازبه یک تعمیرکار حرفه ای دارید ما تعمیروسرویس کولرگازی شمارا با هربرندی هم باشد با بهترین قیمت ودر کمترین زمان  انجام میدهیم شرکت تکنوتهویه کاران  بهترین وخبره ترین تعمیرکاران را با اطمینان کامل به شما توصیه میکند

کولرگازی چیست؟ 

یک دستگاه تهویه مطبوع است که دوقابلیت دارد کولرهای گازی قابلیت سرد وگرم کردن هوا ومحیط را در همه فصل های سال دارد.یک کولرگازی تشکیل شده که اپراتور های که هوای گرم را جذب کرده وسپس باکمپرسور گازخنک کرده و به بیرون انتقال دهد 

سرویس کولر گازی؟

کولر گازی هم مانند وسایل دیگری که در منزل از آن ها استفاده می کنیم از اهمیت بالای برخوردار است. کولر گازی مانند وسایل دیگر منزل ممکن است خراب شود.. تعمیرو سرویس کولر گازی را باید در اولویت قرار داد  چرا که خرابی آن شما را دچار مشکل می کند. اگر می خواهید کولر گازی مورد استفاده ی شما دارای عمری طولانی باشد باید به تعمیر کولر گازی خود اهمیت بدهید سرویس کولر گازی شامل رفع ایرادات احتمالی اسپلیت و کولر، شارژ گاز، رفع مشکلات مربوط به خروجی آب، رفع مشکلات برقی کولر گازی و… می باشد. همچنین تمامی سرویس برای انواع کولرهای گازی از جمله پنجره ای، اسپلیت، اینورتور، ایستاده و دو تکه انجام می شود.

چه طور بفهمیم کولرگازی شارژگاز ندارد؟

یکی از راحت ترین راه‌هایی که نشان می‌دهد کولر گازی شارژ ندارد این است که تمام قطعات کولر گازی به درستی کار می‌کنند ولی کولر گازی باد گرم می‌دهد.
در این حالت می‌توانید با شارژ گاز کولر گازی این مشکل را برطرف کنید.
در برخی موارد کولر گازی یخ می‌زند در این صورت هم باید بدانید که گاز کولر گازی کم است و به بیرون منتقل نمی‌شود و باعث یخ زدن هواساز خواهد شد.
در این حالت هم باید بدانید که شارژ گاز کولر گازی لازم است.

از کجا بفهمیم کولر گازی شارژ ندارد؟درچه مواقعی باید  کولرگازی را شارژگاز کنیم.

در چه مواقعی کولر گازی نیاز به شارژ گاز دارد؟

در این بخش می‌خواهیم به شما بگویم چه زمانی باید شارژ گاز کولر گازی را انجام دهید.
زمانی که کولر گازی را روشن کردید و باد گرم زد متوجه خواهید شد که شارژ گاز کولر گازی به اتمام رسیده است و باید مجددا شارژ شود.
زمانی که کولر گازی را به تازگی خریداری کرده اید هم نیاز به شارژ گاز کولر گازی می‌باشد.
یکی از زمان‌های دیگری که نیاز به شارژ گاز کولر گازی دارید زمانی است که کولر گازی به درستی شارژ نشده است.

انواع  مدل شارژگاز کولرگازی 

شارژ گاز کولر گازی روش‌های مختلفی دارد که شما می‌توانید مطابق با نیاز خود و یا با توجه به وسایل در دسترس خود به یک روش این کار را انجام دهید.
انواع روش‌های مختلف شارژ گاز کولر گازی:

⬅️روش شارژ گاز وزنی: یکی از مطمئن ترین و بهترین روش‌های شارژ گاز کولر گازی روش وزنی می‌باشد چرا که مطابق با شارژ موجود در کولر، شارژ مجدد انجام می‌شود.

⬅️روش شارژ گاز آمپری: این مدل هم یکی دیگر از روش‌های شارژ گاز کولر گازی مناسب است چرا که با توجه به آمپرمتر روی دستگاه متوجه می‌شوید که به چه میزان گاز نیاز دارد و شارژ آن را انجام می‌دهید.

⬅️روش شارژ گاز گیج مانوفیلد: معمولا از این روش زیاد استفاده نمی‌شود چرا که مورد اطمینان نیست و این روش شارژ گاز کولر گازی مطابق با پارامترهای مانند دمای محیط و … انجام می‌شود.

انواع روش‌های شارژ گاز کولر گازی

پنجره ای ؟ کولرگازی پنجره ای نوعی از کولر گازی‌های ساده به‌شمار می‌رود که نسبت به دیگر کولرهاگازی محبوبیت زیادی ندارد کولرگازی پنجره ای از کندانسوری تشکیل شده که در سمت خارج کولرگازی قرار دارد و فن کندانسور در پشت آن نصب می‌شود تا هوا را از محیط خارج دمیده و به حذف گرما از کنداسور کمک کند کولرگازی پنجره ای حالت گرمایش یا ریموت کنترل ندارد به همین دلیل نسبت به سایر کولر گازی ها کمتر مورد استفاده قرار می­گیرد. وازجمله معایب آن می‌توان به مصرف برق بالاوایجاد سروصدای زیاد اشاره کرد 

کولرگازی پرتال چیست؟

کولر گازی پرتال یک نوع کولراست که قابلیت گرم وسردکردن را دارد که در محیط های کوچک قابل استفاده میباشد این نوع کولر به صورت کنترل از راه دور است که ازیک مسیر به نسبت زیاد آن را میتوان تنظیم کرد دربرخی از مدل های این نوع کولر دارای سیستم کنترل زمان هم میباشد که میتوان زمان مشخصی برای خاموش وروشن کردن تعیین کرد.

کولرگازی اسپلیت چیست؟ 

کولرگازی اسپلیت این سیستم یک نوع کولرگازی است که درواقع جدیدترین وپیشرفته ترین کولر بشمارمی آید که پرفروش ترین نوع درجهان است که به دوتکه نیزمعروف بوده ونگهداری ازآن هم آسان است مزیت کولر گازی اسپلیت:کم صدا بودن آن،طراحی درابعادمختلف، ظرفیت بالا، آلوده نکردن هوای چون دارای فیلتر ضدآلرژی است، ظرفیت بالا برای سردوگرم کردن محیط را دارد، برای هر واحد ساختمان جداگانه نصب میشود، دارای ترموستات دمایی میباشد، خنک کردن فضا درمدت زمان پایین، حجم کانال این دستگاه بسیاربالاتراز کولرگازی است به طوری که میتواند با استفاده ازاین دستگاه یک اتاق ۵۰متری رابه دمای متعادل رساند، مصرف برق انهابسیارپایین میباشد، برجسب انرژی این سیستمAمیباشد، دارای ترموستات دمایی می‌باشد. 

کمپرسورچیست:

کمپرسور نوعی دستگاه مکانیکی است که وظیفه آن کم کردن حجم گاز و بالا بردن فشار گاز آن می‌باشد.کمپرسورها زمانی که هوا را فشرده می‌کنند به بخش احتراق دستگاه می‌فرستند.کمپرسورها در انواع مختلفی در بازار موجود می‌باشد، معمولا از کمپرسورها در مصارف صنعتی و عمومی‌استفاده می‌شود.

انواع کمپرسورها:

کمپرسور دینامیکی
کمپرسور جابجایی مثبت
کمپرسور محوری
کمپرسور پیستونی
کمپرسور دیافراگمی
کمپرسور مارپیچی
کمپرسور دندانه دار
کمپرسور پره ای
کمپرسور فرفره ای
و …

چراکمپرسورکولرگازی کار نمیکند؟در این بخش می‌خواهیم شما را با علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی آشنا کنیم با شرکت تکنوتهویه کاران همراه باشید
علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی می‌تواند خرابی قطعات داخلی آن باشد که قصد داریم در ادامه آن‌ها را بررسی کنیم.

1-《قطع شدن سیم ویافیش ها》

یکی از علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی این است که سیم‌ها پس از مدتی کار کردن پوسیده شده و قطع می‌شوند و توانایی انتقال برق به کمپرسور را ندارند و باعث روشن نشدن کمپرسور خواهد شد.
از دیگر مواردی که در این رابطه می‌توانیم به آن اشاره کنیم فیش‌هایی است که سیم‌ها به واسطه آن‌ها به کمپرسور وصل می‌شوند.
ممکن است فیش‌ها شکسته شده باشند و یا در اثر استفاده در طولانی مدت شل شده باشند و باعث قطع شدن اتصالات کمپرسور شود و علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی شود.

2-《اورلودکمپرسور》

یکی از قطعات درونی کمپرسور اورلود می‌باشد که برای حفاظت از کمپرسور روی آن تعبیه شده است.
در برخی موارد که کولر گازی فشار زیادی را در اثر جریان بالا و یا کثیف بودن یونیت خارجی متحمل می‌شود باعث داغ شدن کمپرسور می‌شود.
اورلود برای محافظت از کمپرسور اتصال آن را قطع کرده و تا زمانی که کمپرسور سرد نشود اجازه کار کردن به آن را نخواهد داد و علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی خواهد شد.
برای بررسی اینکه علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی اورلود است یا مشکل دیگر می‌توانید به کمک آمپرمتر از سلامت آن آگاه شوید.
اگر علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی شما خرابی اورلود نبود به علت‌های دیگر روشن نشدن کمپرسور کولر گازی مراجعه کنید.

3-《سنسور دماومحیط》

از دیگر علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی سنسور دما محیط می‌باشد.
محل قرار گیری سنسور دما محیط یکی از امور حساس کمپرسور می‌باشد چرا که اگر جابجا شود نمی‌تواند به درستی دما کمپرسور را تشخیص دهد و در زمان نامناسبی باعث می‌شود که کمپرسور قطع شود و یکی از علت‌های روشن نشدن کمپرسور می‌تواند همین امر باشد.
البته ممکن است که سنسور دما سوخته باشد و علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی به صورت ناگهانی شود.

4-《بردالکترونیکی》

یکی از قسمت‌های مهم کمپرسور کولر گازی، برد الکترونیکی است.
برد الکترونیکی وظیفه تامین ولتاژ کمپرسور کولر گازی را دارد.
در صورتی که یکی از قطعات برد الکترونیکی دچار مشکل شود نمی‌تواند به درستی ولتاژ مورد نیاز برد الکترونیکی را تامین کند و به همین علت است که کمپرسور نمی‌توان روشن شود.
برای پیدا کردن علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی در این حالت نیاز به وسایل مخصوص دارید و یک کار تخصصی است که بهتر است توسط نمایندگی تعمیرات کولر گازی انجام شود.

5-《رله فرمان》

یکی دیگر از اجزای کمپرسور کولر گازی رله فرمان است که ولتاژ بیشتر قطعات کمپرسور کولر گازی را تامین می‌کند.
بهتر است قبل از بررسی برد الکترونیکی رله فرمان را بررسی کنید و اگر مشکل از آن نبود به برد مراجعه کنید.
برای تشخیص اینکه علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی چیست در این حالت می‌توانید از مولتی متر استفاده کنید و رله‌های فرمان را بررسی کنید و اگر مشکل داشت آن را تعویض کنید.

 6-خازن راه انداز》

از قطعاتی که برای راه اندازی کمپرسور نیاز است خازن راه انداز می‌باشد که روی کمپرسور نصب می‌شود و به استارت کمپرسور کمک می‌کند.
اگر خازن دچار مشکل شود می‌تواند علت اصلی کار نکردن کمپرسور کولر گازی شود.
برای رفع این موضوع می‌توانید با استفاده از مولتی متر خازن را بررسی کنید و اگر اتصالات خازن وصل نبود می‌توانید آن را تعویض کنید.

7-《سنسوررزیستور》

سنسور رزیستور برای بررسی میزان دمای محیط روی کمپرسور تعبیه شده است.
در اکثر مواقع اتصالات این سنسور قطع می‌شوند و همین امر می‌تواند علت اصلی کار نکردن کمپرسور باشد، اگر مشکل قطع شدن اتصالات باشد می‌توانید آن‌ها را وصل کنید و مشکل را برطرف کنید.
اما اگر علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی سوختن رزیستور باشد باید آن را تعویض کنید تا مشکل برطرف شود.

8-《خرابی کمپرسور》

خرابی کمپرسور به صورت کلی یکی از مواردی است که بسیار کم پیش می‌آید.بهتر است قبل از اینکه کمپرسور را به صورت کلی تعویض کنید همه علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی را بررسی کنید چرا که کمپرسور یکی از گران قیمت ترین قطعات کولر گازی است.
در صورتی که قصد تعویض کمپرسور را دارید بهتر است از یک متخصص حرفه ای برای انجام این کار کمک بگیرید که به آن آسیب وارد نکنید.

علت خاموش شدن کمپرسورکولرگازی:

از مجموع علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی خرابی و یا تکان خوردن سنسور دما محیط است.چون در این حالت کمپرسور شروع به کار می‌کند و با تشخیص دمای نامناسب، علت خاموش شدن ناگهانی کولر گازی خواهد شد.از دیگر علت کار نکردن کمپرسور کولر گازی خرابی اورلود کمپرسور می‌باشد.چرا که در این حالت زمانی که کمپرسور کولر گازی به دلایل مختلف داغ می‌کند اورلود برای محافظت از آن وجلوگیری از سوختن کمپرسور، برق را قطع کرده و تا چند ساعت اجازه روشن شدن نخواهد داد.

نقش اوپراتور کولرگازی در خنک کردن چیست؟

اواپراتور از دیگر بخش‌های مهم کولر گازی است که باید شناخت درستی از آن داشته باشید. این قطعه نیز مجموعه از  صفحات مشبک آلومینیومی است که در کنار آن می‌توان لوله‌های مسی را هم مشاهده کرد.

اواپراتور در زبان فارسی به سیم پیچ‌های خنک کننده نیز معروف است که نشان دهنده نوع عملکرد آن‌ها می‌باشد. بر روی کولر در بخش داخلی خانه یک محفظه وجود دارد که برای ورود هوا ساخته شده است. هوای اتاق از طریق این دریچه به قطعه اواپراتور وارد می‌شود.

اواپراتور کولر گازی اینورتر دیواری

در این مرحله اواپراتور این هوا را خنک سازی می‌کند. بعد از اینکه خنک سازی به درستی اتفاق افتاد، هوای سرد از طریق دریچه پایینی خارج می‌شود. در واقع این چرخ به صورت مرتب توسط اواپراتور در حال تکرار شدن است.

علت خراب شدن برد کولرگازی 

خراب شدن برد الکترونیکی علت خاموش شدن کولر گازی

خراب شدن برد کولر گازی

در برخی مواقع خاموش شدن کولر گازی به بروز ایراد و مشکل در قطعه برد الکترونیکی دستگاه بر می گردد. برد الکترونیکی به عنوان مرکز فرماندهی سیستم های تهویه مطبوع، انجام بهینه کلیه کارکردها و عملکردها و حالت های سیستم را مدیریت و کنترل می نماید. بروز هرگونه عیب و ایراد در این قطعه علاوه بر مختل شدن روند سرمایش و گرمایش دستگاه، خاموش شدن کولر گازی را در پی دارد.

همچنین، فرسودگی و مستهلک شدن برد در اثر عمر طولانی دستگاه، موجب ارسال دستورهای اشتباه و در نهایت خاموش شدن کولر گازی می‌شود. بهترین راهکار در جهت رفع این مشکل، تعمیر یا تعویض برد کولر گازی توسط سرویس کاران معتبر و با تجربه تیم تکنوتهویه کاران در تماس باشید.

خازن کولر گازی چیست؟ 

خازن کولر گازی در واقع راه انداز موتور است در واقع این قطعه‌ ذخیره کننده بار الکتریکی است و از دو صفحه موازی که روبروی هم قرار گرفته اند تشکیل شده است بار الکتریکی که در خازن ذخیره می گردد جهت راه اندازی قسمت های مختلف کولر گازی مصرف می گردد ما در کولر گازی 3نوع خازن داریم خازن کمپرسور کولر گازی، خازن فن داخلی کولر گازی، خازن فن بیرونی کولر گازی، از آنجایی که خازن های کولر گازی قابلیت های دیگری همچون موازنه کردن تغییر ولتاژ قوی، استفاده شدن به عنوان فیلتر جریان های  مستقیم و....رانیز دارند به همين جهت یکی از قطعاتی هستند که زود دچار مشکل می شوند 

انواع خازن درکولرگازی؟ 

در کولرگازی(درتعمیر کولرگازی ویاسرویس کولرگازی مورد استفاده قرار می‌گیرد )برای سرویس کولر گازی سامسونگ ،جنرال، وغیره مهم ترین قطعه مورد بررسی شده خازن میباشد.

خازن خشک(راه انداز-استارت):این خازن جهت کارمتناوب وغیردائم به کارمیرودکه دارای ظرفیت زیاد ولتاژ کم نسبت به خازن روغنی است  و به طور لحظه ای وارد مدار  میگردد.(اتا۳ثانیه )و همراه سیم پیچ استارت از مدار خارج میشود.خازن خشک  با سیم پيچ استارت  سری بسته می شود. و در موتورهایی  که سیم پیچ استارت آنها از مدار خارج می شود کاربرد دارد در رله های جریانی  و ولتاژی کاربرد دارد حداکثر استارت خازن 6تا10 دفعه در ساعت میباشد

خازن الکتریکی (روغنی یا دائم کار ):این نوع خازن دارای ظرفیت کمترو ولتاژ بیشتر نسبت به خازن خشک می باشد و به طور دائم در مدار بصورت موازی بین سیم پیچ های(s)استارت و(R) رانینگ بسته می شود و مورد استفاده آن دررله های ولتاژی و اتصال مستقیم به کمپرسور می باشد در کولرگازی از دو نوع خازن روغنی استفاده میشود:خازن روغنی کمپرسور که ظرفیت  آن در مدل های مختلف بین 25تا60میکرو فاراد  می‌باشد خازن روغنی فن که ظرفیتآندرمدلهایمختلفبین3تا7میکرو فارادمیباشد. خازن در کولرپنجره ای میتوانندبه صورت جداگانه ویامشترک دوبل استفاده شود

علت سروصدای پنل کولرگازی چیست؟

معمولا پنل کولرگازی بعدازچندسال بايد سرویس شود و به غیر از سرویس شستشو باید کامل بازشود و اجزای داخلی پنل سرویس گردد علت های که باعث سروصدا در کولرمیشود ازجمله:

✅قرار نگرفتن پنل در هنگام نصب بر روی سینی دیواری

✅خراب بودن بوشن و بلبرینگ های بلوور

✅معیوب بودن موتور بلوور

✅تاب برداشتن شفت موتور بلوور

✅باز بودن و شل بودن پیچ های قاب پنل

✅کثیف بودن بلوور و خارج شدن از حالات بالانس

✅شکستگی پره های بلوور

✅جا نرفتگی بلوور بعد از تعمیر کولر گازی

مزایای کولرگازی کدامند؟

⬅️برای منازل مسکونی، محیط های تجاری و ادارای با مساحت کم، بسیار پرکاربرد می باشد.

⬅️در پنل داخلی اواپراتور قرار گرفته و سایر اجزا در قسمت خارجی تعبیه می شوند.

⬅️به دلیل وجود فن و کمپرسور در پنل خارجی، سیستم دارای صدای کمی می باشد.

⬅️دسترسی به تعمیرکار سیستم بسیار راحت می باشد.

⬅️این سیستم دارای ظاهری زیبا و متنوع می باشد.

⬅️این سیستم دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

کولر گازی یا اسپلیت چیست؟- وب سایت اسپیتی

 

عملکردظاهری کولردرحالت دیفراست...

دستگاه تو همان مد گرمایش بعد از تشخيص یخ زدگی ابتدا کمپرسور و فن کندانسور بیرون  رو خاموش کرده بعد دمپر در قسمت یک سوم بالا ثابت میماند و شیر برقی در مدار باقی میماند  ..

در بعضی مدل ها  روی نمایشگر کد df نمایش داده میشود و در بعضی مدلها چراغ دیفراست چشمک میزند .بعد از گذشت ۳تا ۴دقیقه برق شیربرقی هم  قطع شده  و منتظر استارت در حالت سرمایش میماند در این حالت بعد از گذشت ۱تا۳ دقیقه ابتدا  فرمان استارت کمپرسور و بعد از ۲ثانیه فن کندانسور هم وارد مدار میشود و سیکل کار خودشو در حالت سرمایشی شروع کرده با این تفاوت فن بلور واحد داخل خاموش میباشد و تا پایان دیفراست هم خاموش میماند..بعد از گذشت تایم خاصی در بعضی مدل... و یا گذارش سنسور پایپ و اعلام پایان وجود یخ در بعضی  مدلهای دیگه برد دستور خروج از عمل دیفراست رو ارسال میکند...

هزینه تعمیر کولر گازی چقدر است؟

هزینه تعمیر کولر گازی اسپلیت بستگی به موارد زیر دارد:

✅کولر گازی اسپلیت شما نیاز به تعمیر جزیی دارد و یا تعمیر اساسی؟

✅برای تعمیر کولر گازی آیا نیاز به تعویض و خرید قطعه ای دارد؟

✅مدل کولر گازی اسپلیت

✅در واقع هزینه تعمیر کولر گازی اسپلیت کاملا به میزان تعمیر بستگی دارد

✅بستگی به این دارد که به مرکز تخصصی برای تعمیر مراجعه می کنید و یا به یک شخص.

تیم تکنوتهویه کاران متخصص فنی تمام خدمات کولرگازی میباشد با ما تماس بگیرید تادرکمترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما رفع شود با بهترین قیمت و اورجینال ترین قطعات 

09129643661